Apie knygą

„Raudona“ - knyga apie raudoną spalvą, įdomi ir mažam ir dideliam... Tinka ne tik visokio amžiaus vaikams, bet ir jų bočiams, auklėtojams bei tėveliams.

"Skrido žvirblis pro dirvoną,
rado uogų - net Raudona!
Žvirblis uogas lesė, lesė,
o kiek liko -
vaikams nešė!"


"Spalvų žosmė - saulutės žaismė padangių zuikučiams ir mažiems vaikučiams
Spirgo didumo, smilgos platumo, žirnio raibumo
Poringės varingės ir linksmutės pasakos"

"Kas nudažo žemuogėlę,
ugniaspalvę aguonėlę,
rožę rožinę, raudoną,
vyšnios juodraudonį šoną?
O kas rausvą tulpės žiedą
rausganą katytės pėdą,
avietėlę avietinę
ir buroką Burokinį?

Raudonžandį pomidorą
ir rytais padangių orą
dažo šaulės katilėlis -
tai iš jo raudonis liejas.
Jame verda daug kitų
saulės mėgstamų spalvų.
O kokių - tuoj pamatysi,
kai knygelę paskaitysi,
Tie, kas negeba skaityti,
gali puslapius vartyti."

Edukacinio pobūdžio labai gražiai išleista knyga vaikams apie spalvas. "Raudona" - tai pirmoji serijos apie spalvas knyga. Bus daugiau (šiuo metu ruošiama) ir apie kitas spalvas.


Puslapiai: 104
Leidykla: Lieparas
Išleista:
Viršelis: kietas
ISBN kodas: ISBN 978-6099-55-830-1

Komentarai

Jūsų naršyklėje turi būti įjungtas JavasScript palaikymas. Pagaba

Jūsų vardas:
Komentaras:
Jurga Lūžaitė-Kajėnienė
Ši knyga nustebino savo užmoju papasakoti apie vieną – raudoną – spalvą. Ir ne šiaip papasakoti, o pasitelkiant lietuvių kalbos lobyną, atskleisti neaprėpiamą raudonos įvairovę. Knygai svorio suteikia ir tarsi šaukiančios, ryškumu trykštančios Laimutės Varkalaitės iliustracijos – būtent už jas knyga tapo knygų meno konkurso „Vilnius 2013“ laureate. Pasak leidėjų, knyga skirta ne tik vaikams, bet „ir jų bočiams, auklėtojams bei tėvams“. Knyga sudaryta iš 7 skyrių, kiekviename skirtingos sąsajos su raudona spalva. Yra čia ir mįslių, ir pasakų, ir daugybė sinonimų, eilėraščių, enciklopedinės informacijos. Visko tikrai daug ir žavi užmojis tai atskleisti, tik vienas minusiukas – knygos struktūra, man regi, pernelyg sudėtinga – aš pati kelis kartus vis sugrįždavau į skyriaus pradžią, bandydama suprasti apie ką čia dabar eina kalbą. Bet turinio prasme knyga tikrai įdomi, vertinga, puikiai tiks tiek laisvalaikiui (mįsles paspėlioti, eilėraščių pasimokyti), tiek žinioms pagilinti (sužinosite daug įvairiausių pasakojimų, išsireiškimų, informacijos). Skaitydamas knygą gali realiai įsitikinti, kad mūsų kalba „tartum bekraštės, sodriu spalvynu raibuliuojančios pievos: derli, marga, ir kupina gyvybės, kur kiekvienas, net menkiausias, padarėlis turi vardą ir aldas, netgi švelniausias, potėpis – skambų pavadinimą. Pamėginkime mažomis savo rieškučiomis susižerti bent dalelę to neaprėpiamo margumyno – šįkart raudono.“ Smagu, kad daug paaiškinimų, kurie šiandieniniams vaikams (ir jau jų tėvams) būtini. Puikiai tiks ir kaip mokymo priemonė pradinukams pažinti lietuvių kalbos įvairovę, gyvumą, išraiškingumą.

Specialūs pasiūlymai

  • Iš kojų verčiantis „Tyto alba“ išpardavimas!