Mes

1,57 €
-66%
Kaina knygyne: 4,59 € ?
Prekę pristatysime: per 1-2 darbo dienas

Apie knygą

1921 m. Jevgenijaus Zamiatino sukurta antiutopija neabejotinai turėjo įtakos tokiems reikšmingiems XX a. kūriniams kaip George’o Orwello „1984“, Ray Bradbury „451° Farenheito“ ir Aldouso Huxley „Puikus naujas pasaulis“.

Romano veiksmas rutuliojasi XXVI amžiuje. Inžinierius D-503 pasakoja apie savo gyvenimą totalitarinėje Vieningojoje Valstybėje. Iš pradžių jis, vienas iš daugelio numerių (šitaip vadinami žmonės), entuziastingai vaizduoja visuomenę, kurios gyvenimo sąranga grįsta matematikos principais. Jis nė neįsivaizduoja, jog galima gyventi kitaip – be butų permatomomis stiklo sienomis, žmonių santykius reguliuojančių rožinių talonų, Sergėtojų Biuro, Šventosios Valandalentės, visagalio Rūpintojo ir Žaliosios Sienos. Tačiau vieną dieną D-503 susipažįsta su revoliucijai besiruošiančia I-330, ir visas jo gyvenimas pradeda keistis.

Kaip ir daugybė kitų garsiausių praėjusio šimtmečio rusų romanų, „Mes“ pirmiausia buvo išleistas užsienyje. Sovietų Sąjungoje kūrinys ilgai draustas ir pasirodė tik prasidėjus „perestroikai“ – 1988 metais. Lietuvos auditorijai J. Zamiatinas labiau pažįstamas „neakivaizdžiai“, iš kito kūrinio – paskutinis Vytauto Žalakevičius filmas „Žvėris, kylantis iš jūros“ sukurtas pagal šio autoriaus apsakymą „Potvynis“.


Puslapiai: 288
Leidykla: Kitos knygos
Išleista:
Vertėjas: Irena Potašenko
Viršelis: minkštas
ISBN kodas: ISBN 978-9955-64-093-6

Autorius

Rusų prozininkas. Gimė Tambovo gubernijos Lebediano mieste 1884 m. vasario mėn. 1 d. 1893 – 1896 m. lankė miesto gimnaziją, o po to mokėsi Voronežo gimnazijoje, kurią 1902 m. baigė aukso medaliu. Įstojo į Sankt – Peterburgo politechnikos instituto laivų statybos fakultetą. Besimokydamas susižavi bolševikų ideologija, dalyvauja studentų kairiosiose draugijose. Čia...


Apie autorių Autoriaus knygos

 


Komentarai

Jūsų naršyklėje turi būti įjungtas JavasScript palaikymas. Pagaba

Jūsų vardas:
Komentaras:

Specialūs pasiūlymai

  • Iš kojų verčiantis „Tyto alba“ išpardavimas!