Lietuvos istorija. Enciklopedinis žinynas, I tomas (A–K)

Šiuo metu prekės nėra
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes Jums pranešime, kai ji atsiras:

Apie knygą

Enciklopedinis žinynas LIETUVOS ISTORIJA yra 2 tomų mokslinis informacinis leidinys apie šalies istoriją nuo seniausių laikų iki 21 amžiaus pradžios. Atrinkus, papildžius ir panaujinus Visuotinės lietuvių enciklopedijos Lietuvos istorijos ir su ja susijusius straipsnius viename leidinyje glaustai pateikiama labai plati šalies istorijos panorama. Ikiistorinius laikus mena stovyklavietės, senovės gyvenvietės, piliakalniai, kapinynai, šventvietės ir juose archeologų aptikti radiniai. Aprašomas ir nuo tų laikų žinomas etnografinis paveldas. Be Lietuvos valstybės istorijos ir su ja susijusių straipsnių (jie sudaro žinyno pagrindą), pateikiami straipsniai apie miestų, miestelių ir kai kurių kaimų istoriją. Yra straipsnių apie su istorija susijusias mokslo ir kultūros įstaigas: archyvus, mokyklas, muziejus, istoriškai reikšmingas spaustuves. Aprašomos Lietuvos politinės partijos, lietuvių ir kitų iš seno Lietuvoje gyvenančių tautų, t.p. užsienio lietuvių, visuomeninės bei religinės organizacijos. Plačiai nušviečiama Lietuvos ir kitų valstybių santykių raida, pateikiama duomenų apie kitose valstybėse gyvenančius lietuvius. Daug straipsnių skiriama lietuvių etninių žemių ir Mažosios Lietuvos istorijai (archeologijos paminklai, gyvenviečių istorija, prūsų ir lietuvininkų kultūrinis palikimas).

Be Lietuvos istorikų ir kitų tautų mokslininkų, tyrusių Lietuvos istoriją, pateikiami valstybės ir visuomenės veikėjų, knygnešių, Nepriklausomybės karo dalyvių, partizanų ir kitų pasipriešinimo sovietiniam ir nacių režimui dalyvių, Vasario 16 Akto ir Kovo 11 Akto signatarų biografiniai straipsniai.

Enciklopedinis žinynas skiriamas visiems, kurie domisi Lietuvos istorija, ypač studentams ir moksleiviams.


Puslapiai: 984
Išleista:
Viršelis: kietas
ISBN kodas: ISBN 978-5420-01-689-3

Komentarai

Jūsų naršyklėje turi būti įjungtas JavasScript palaikymas. Pagaba

Jūsų vardas:
Komentaras:
Vytautas Pranas Pranulis
Labs diena,

Labai palankiai vertinant enciklopedinio žinyno Lietuvos istorija 1 tomo leidinį tenka pastebėti jame talpinamų biografinių straipsnių atrankos kriterijų ir nuoseklumo trūkumą. Pavyzdžiui, kodėl nėra informacijos žinyne apie ilgametį VU rektorių prof. habil. dr. Joną Kubilių arba lietuvių bendrinės kalbos pagrindų kūrėją Joną Jablonskį. Jų veikla ir darbai mokslo, kultūros, politinio gyvenimo istorijai, manau, taip pat reikšmingi kaip ir prof. habil. dr. Pavlo Gylio, prof. habil. dr. Domo Kauno, apie kurios biografinė informacija žinyno 1 tome pateikta.

Pagarbiai
V. P. Pranulis
Kamile
Žinynas ir enciklopedija internete.
http://www.enciklopedija.lt/

Specialūs pasiūlymai

  • Iš kojų verčiantis „Tyto alba“ išpardavimas!