Karstiniai reiškiniai

3,22 €
-7%
Kaina knygyne: 3,47 € ?
Prekę pristatysime: per 1-2 darbo dienas

Apie knygą

Aštuntas žinomo poeto, Nacionalinės premijos laureato, eilėraščių rinkinys. Nauji jo eilėraščiai stengiasi vienyti gyvenimo priešybes ir kartu šypteli: tie protingi bandymai naivūs, visuma vis tiek daugiaspalvė, neatspėjama. Dėl novelinio būsenų konkretumo eilėraščius skaityti tiesiog įdomu. Įdomi ir žanrinė įvairovė – išplėtotos kompozicijos, originalūs ciklai, diskusinė kalba, nemažas pluoštas haiku ir senryu.

„Ertmės ir plokštumos: olos, koridoriai, spintos, dėžutės, įsčios, nišos, rūsiai, kapai... ir skeldėjantys senų paveikslų dažai, ledo lytys, grindinio plokštės, kilimėliai, šachamtų lentos šmėkščioja šioje knygoje. Herakleitas sakytų: visa randasi iš ertmių, juda plokštumomis ir į ertmes sugrįžta. Olos rangosi žemėje, sąmonėje, atmintyje. Ar tik jos viena kitos nepratęsia? Ar žemė, sąmonė ir atmintis ne tapačios? Bent jau galų gale nesutampančios? Ar žemė ne tokia pat gyva kaip sąmonė, o ši tokia pat negyva kaip žemė? O atmintis – kas knibžda joje, kol mums tebėra „dabar“?

Kornelijus Platelis


Puslapiai: 144
Išleista:
Viršelis: kietas
ISBN kodas: ISBN 978-9986-39-630-7

Autorius

Kornelijus Platelis

Kornelijus Platelis - poetas ir vertėjas, gimęs 1951 sausio 22 d. Šiauliuose. 1973 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą. K. Platelis išleido penkis eilėraščių rinkinius, vieną rinktinę ir vieną esė rinkinį. Parašė didelės erudicijos komentarus Šventojo Rašto lietuviškam vertimui. Pats vertė Eliotą, Ezrą Poundą, iš lenkų kalbos - Č. Milošą.


Apie autorių Autoriaus knygos

 


Komentarai

Jūsų naršyklėje turi būti įjungtas JavasScript palaikymas. Pagaba

Jūsų vardas:
Komentaras:

Specialūs pasiūlymai

  • Iš kojų verčiantis „Tyto alba“ išpardavimas!