Herojų laiškai

9,61 €
Prekę pristatysime: per 1-2 darbo dienas

Apie knygą

Ovidijaus veikalas Herojų laiškai (Heroides) – vienas mįslingiausių poeto kūrinių, iki šiol keliantis daug diskusijų ir paliekantis daug neatsakytų klausimų.

 

Herojų laiškuose remiamasi įvairiais graikų ir romėnų literatūros kūriniais, tačiau pagrindinis Ovidijaus šaltinis yra mitas, kurį jis ne perpasakoja, o interpretuoja, kurdamas meilės istorijas, įvilktas į literatūrinio laiško formą, ryškindamas dramatišką moterų jausmų pasaulį.

Ovidijaus Herojų laiškai atspindi ilgą mitų tradiciją nuo Homero iki Katulo, tačiau kartu parodo autoriaus poetinį meistriškumą leidusį pateikti savą konkretaus mito interpretaciją, atitinkančią epistolografijos žanro reikalavimus.

 

Mitas Ovidijaus veikale naudojamas kaip universalus pavyzdys, apibendrinantis politiniame, kultūriniame, socialiniame gyvenime egzistuojančias situacijas, susiejančias praeitį ir dabartį, padedančias suvokti sudėtingas žmogiškųjų santykių apraiškas.

 

Eugenija Ulčinaitė

 

 Iš pradžių vadinosi Epistulae Heroidum, vėliau įgavo sutrumpintą formą Heroides. Herojų laiškus sudaro 21 tekstas, parašytas eleginio disticho metru ir paremtas mitologiniais siužetais. Keturiolikos laiškų herojės moterys rašo savo vyrams arba mylimiesiems.


Puslapiai: 196
Leidykla: Mintis
Išleista:
Vertėjas: Eugenija Ulčinaitė
Viršelis: kietas
ISBN kodas: ISBN 978-5417-01-028-6

Autorius

Publijus Ovidijus

Ovidijus – Romos poetas. Gimė turtingoje šeimoje, kuri nuo senų laikų priklausė raitininkų luomui. Mokėsi, įgijo, kaip tais laikais buvo įprasta, oratoriaus išsilavinimą. Auklėjamas buvo Augusto imperijos laikams būdingų idėjų dvasia, kai pasibaigus pilietiniams karams, įsigalėjo valstybiniai Italijos primatai ir buvo nustumti į antrą planą provinciniai. Smarkiai...


Apie autorių Autoriaus knygos

 


Komentarai

Jūsų naršyklėje turi būti įjungtas JavasScript palaikymas. Pagaba

Jūsų vardas:
Komentaras:

Specialūs pasiūlymai

  • Iš kojų verčiantis „Tyto alba“ išpardavimas!