Apie knygą

„Benedikto slenksčiai“ – antrasis rašytojos romanas. Tai skaudi ir viltinga knyga apie jauno žmogaus brandą, jo siekius ir netektis.

Pirmą klasę baigusį Beną mama iš sostinės autobusu atveža į mišką, takeliu per tankmę išveda į slėnį su keliomis sodybomis. Parodo artimiausią trobą tarp kreivų obelų: „Čia gyvena tavo tėvas“, ir paragina jį toliau eiti vieną. Taip prasideda naujas berniuko gyvenimas Vėdrynų kaime.

Toliau matome Beną jau šešiolikmetį aukštesniosios meno mokyklos mokinį. Pirmoji seksualinė patirtis, tragiška draugo žūtis, audringas meilės romanas, santykiai su draugais, mokytojais grūdina ir formuoja jaunąjį herojų, smuiku išgriežiantį savo širdies nerimą bei sopulį.

Aštrus gyvenimo tikrovės pjūvis, įžvalgus psichologizmas, turtinga, poetiška kalba sieja šį nevienadienį romaną su geriausiais lietuvių literatūros klasikos kūriniais.

Lauros Sintijos Černiauskaitės kūryba yra pelniusi nemažai premijų ir patenka į pastarųjų metų geriausių knygų dešimtukus. 2006 m. pasirodė pirmasis jos romanas „Kvėpavimas į marmurą“ (Alma littera).


Puslapiai: 224
Leidykla: Alma littera
Išleista:
Viršelis: kietas
ISBN kodas: ISBN 978-9955-38-140-2

Autorius

Laura Sintija Černiauskaitė

Laura Sintija Černiauskaitė (g. 1976 m. Vilniuje) – prozininkė, dramaturgė. 1994 m. baigė Vilniaus Senvagės vidurinę mokyklą. Lietuvos muzikos akademijoje studijavo TV režisieriaus specialybę, bet studijas nutraukė. Šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja lietuvių filologiją. 1998–2003 m. dirbo laisvai samdoma žurnaliste žurnale "Malonumas", 2000 m. kalbos redaktore...


Apie autorių Autoriaus knygos

 


Recenzija

Laura Sintija Černiauskaitė „Benedikto slenksčiai“

Nėra ko slėpti — šiai autorei jaučiu simpatiją. Naujausi jos kūriniai visada įtraukiami i mano „must read“ sarašą. Kartais žavi tai, ką ji rašo, kartais — kaip. Niekada — viskas ir niekada — niekas.  Naujausias romanas „Benedikto slenksčiai“ kėlė natūralų smalsumą — o kaip bus šį kartą, kas...

Skaityti daugiau

 

Komentarai

Jūsų naršyklėje turi būti įjungtas JavasScript palaikymas. Pagaba

Jūsų vardas:
Komentaras:
wtf
gal žinot panašių dar jnygų į šita?:)
Dovile
Gal zinot knygu panasiu i sia? labai patiko!!!
Klaudija
Knyga įdomi, šita knyga laisvai galima pasiremti rašinuose :) Tikrai vertinga ir rimta knyga.
Rytis
Labai puiki knyga, perskaičiau per 2 dienas su pasimėgavimu
Živilė
O man ši knyga tikrai nėra lengva ir paprasta. Yra labai gražių, iškalbingų be įdomių sakinių, perveriančių šrdį.
Visos knygos dar neperskaičiau, bet pradžia patiko. Super knyga :)
Aiste
Man patiko, lengva, gyvenimiška, suprantama. Skaitant norėjosi dar ir dar sužinoti. 10 balų
viki.
o man patiko... neapsunkina galvos, lengva ir paprasta... juk to ir reikia siuolaikiniam zmogui - skaitant pailseti o ne ysitemti ir gliaudyti nesuvokiamu sakiniu ar situaciju prasme...
M&M
Super knyga, pasirode kiek trumpoka prireike 4 valandu visa perskaityti :) Noretusi tesinio.
vaida
labai šilta, gili, švelni ir tikra, kaip pats gyvenimas, knyga. Veikėjai tokie tikri, kaip sutikti žmonės, vieni kelia pasigėrėjimą, susidomėjimą, kiti - erzina ir nervina :)
Anonimas
Ne. Sudina knyga.
Taip.
Nuostabi knyga.

Specialūs pasiūlymai

  • Iš kojų verčiantis „Tyto alba“ išpardavimas!