Apie knygą

Jubiliejinis leidimas Romaino Gary 100-osios gimimo metinės.  

Romain Gary (Romenas Gari, tikrasis vardas - Roman Kacew, 1914-1980) - plačiai pripažintas prancūzų rašytojas, daugiau nei 30 romanų autorius.

Aušros pažado (1960) herojų sutinkame Vilniuje. Būtent čia, Didžiosios Pohuliankos (dabar J. Basanavičiaus) gatvėje 16 numeriu pažymėtame name, prabėgo keletas Gary vaikystės metų. Vėliau būsimasis rašytojas emigravo į Prancūziją ir išgarsėjo. Gary yra vienintelis autorius, pelnęs net dvi literatūrines Goncourt'ų premijas, vieną jų Emile'io Ajaro (Emilio Ažaro) slapyvardžiu.  

Autobiografiniame romane Aušros pažadas Gary aprašo vaikystę ir jaunystę - laiką, kurį lydėjo besąlygiška bei reikli motinos meilė ir absurdiški susidūrimai su tikrove. Pasakojime susipina švelni ironija ir tikėjimas beribėmis dvasios galiomis, žmonių tarpusavio ryšiu. Aušros pažadas išsiskleidžia dvejopai: tai motinos meilės pažadas, gautas gyvenimo aušroje, ir sūnaus pažadas motinai įprasminti jos auką ir atsikovoti pasaulį iš svajones trupinančio gyvenimo.  

"Išduosiu paslaptį - iš viso to, ką esu parašęs, Aušros pažadas veikiausiai man pati brangiausia knyga. Joje daugiausia manęs, manojo pasaulio matymo ir gyvenimo."

Romain Gary, radijo interviu  

"Manai, kad taip ir turi būti. Manai, kad tai kažin kur egzistuoja, kad gali tai surasti. Tikiesi. Ieškai, viliesi, lauki. Su motinos meile gyvenimas pačioj aušroj duoda tau pažadą, kurio neištesi." 

Skaityti ištrauką PDF byloje


Puslapiai: 360
Leidykla: Baltos Lankos
Išleista:
Vertėjas: Violeta Tauragienė
Viršelis: kietas
ISBN kodas: ISBN 978-9955-23-753-2

Autorius

Romain Gary - Émile Ajar

Rašytojas Romain Gary (1914 - 1980) gimė Vilniuje, nors kai kurie šaltiniai teigia, kad tai įvyko Maskvoje. Jo tėvas buvo rusas (Gario tikroji pavardė — Kacev), motina — prancūzė. Būdamas 14-kos, jis išvyko į Prancūziją, kur vėliau mokėsi teisės. Antrojo pasaulinio karo metu tarnavo Laisvosiose Prancūzijos Pajėgose. Buvo pilotu, kariavo Europoje ir Šiaurės Afrikoje....


Apie autorių Autoriaus knygos

 


Recenzija

Aušros pažadas

Ši knyga - prancūzų rašytojo autobiografinis romanas. Tai vienas įdomiausių ir nebanaliausių mano skaitytų šio žanro kūrinių. Jame autorius pasakoja apie savo vaikystę, studijas, antrajame pasauliniame kare praleistus metus. Beje, minimas ir tarpukario Vilnius, kuriame autoriui teko trumpai gyventi. Knygoje ypač šviesus motinos paveikslas, tačiau ji nėra idealizuojama. R Gary...

Skaityti daugiau

 

Komentarai

Jūsų naršyklėje turi būti įjungtas JavasScript palaikymas. Pagaba

Jūsų vardas:
Komentaras:

Specialūs pasiūlymai

  • Iš kojų verčiantis „Tyto alba“ išpardavimas!